Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubelscy policjanci biorą udział w XVIII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego

Data publikacji 29.09.2019

Dzisiaj wczesnym rankiem sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. Blisko 300 osób, w tym policjanci i pracownicy cywilni policji pojechali do Częstochowy na XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Tam wezmą udział we mszy świętej w intencji środowiska policyjnego. Lubelski Garnizon policji reprezentował insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Środowisko policyjne z lubelskiego garnizonu co roku pielgrzymuje na Jasną Górę. Dzisiejsza pilegrzymka jest szczególna, ponieważ przypada w 100. rocznicę Powstania Policji Państwowej. W tym roku grupa liczy blisko 300 osób. Są to czynni w służbie funkcjonariusze oraz ich rodziny, pracownicy cywilni, a także policyjni emeryci. Pielgrzymom towarzyszy kapelan lubelskich policjantów ks. Bogdan Zagórski, który będzie koncelebrował mszę św. na Jasnej Górze. Lubelski Garnizon Policji reprezentuje insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Lubelscy policjanci wystawili dwa poczty sztandarowe: Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Po przybyciu na Jasną górę pielgrzymi wzięli udział w głównych uroczystościach. Zgromadzeni wyruszyli z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Następnie zostały  złożone wiązanki kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Z kolei przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Policjanci pomodlili się pod płaskorzeźbą GLORIA VICTIS w intencji policjantów pomordowanych na wschodzie wiosną 1940 r. oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Na Jasnogórskich Błoniach pielgrzymi wezmą udział we mszy świętej.

(KWP w Lublinie / wsz)

  • XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
  • XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego - policjanci w drodze na Jasną Górę
  • policjanci na placu przed wyjazdem na Jasną Górę - apel
Powrót na górę strony