Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody i zatrzymali sprawców

Data publikacji 30.09.2019

Wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem i paserstwo. Łupem złodziei padły dwa samochody o łącznej wartości prawie dwieście tysięcy złotych. Skradzione pojazdy wróciły do właścicieli, a wobec podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

Sprawą kradzieży mazdy i toyoty policjanci zajęli się kilka dni temu. Samochody zginęły z terenu gm. Łomianki i gm. Uniejów. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że oba samochody przeprowadzone zostały na teren powiatu wyszkowskiego.

W środę 25 września nad ranem na terenie posesji w gm. Brańszczyk policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn z pow. wołomińskiego. Mężczyźni poruszali się skradzionymi samochodami. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, dwóch pozostałych mężczyzn w wieku po 33 lata odpowiedzą za paserstwo. Odzyskane pojazdy wróciły już do właścicieli.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wyszkowie jako środek zapobiegawczy zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

 

Powrót na górę strony