Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uzbierał 30 punktów karnych - dostał 1500 zł mandatu i stracił prawo jazdy

Data publikacji 30.09.2019

Szaleńczą i bardzo niebezpieczną jazdę nagrali na wideorejestratorze lubińscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED. Kierujący samochodem osobowym marki Seat na bardzo krótkim odcinku drogi popełnił całą serię niebezpiecznych wykroczeń. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził 113 km/h, wyprzedzał inne auto na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie stosował się do linii podwójnej ciągłej, a chwilę wcześniej nie zastosował się do zakazu wyprzedzania. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem karnym w wysokości 1500 zł i zatrzymali jego prawo jazdy. Na konto mężczyzny wpłynęło 30 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, należący do specjalnej grupy SPPED, patrolując radiowozem nieoznakowanym drogę krajową nr 36, zauważyli pędzącego kierowcę seata. Zanim funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego mężczyznę, ten zdążył, przez krótką chwilę, popełnić całą serię niebezpiecznych, zagrażających innym uczestnikom ruchu drogowego, wykroczeń.

Jak się okazało, 34-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym - na liczniku miał 113 km/h. Ponadto, wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych i nie dostosował się do linii podwójnej ciągłej. 500 metrów wcześniej nie zastosował się do znaku zakaz wyprzedzania.

Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 34-latka. Funkcjonariusze łącznie naliczyli 30 punktów karnych, ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł i zatrzymali jego prawo jazdy.

Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Miłosna, gdzie dochodzi do wielu wypadków drogowych, w tymi ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.75 MB)

Powrót na górę strony