Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania zakończone sukcesem

Data publikacji 01.10.2019

Szybka reakcja opolskich policjantów doprowadziła do odnalezienia 68-latki z powiatu kraśnickiego. Kobieta wraz z mężem przyjechała do lasu w okolicę miejscowości Mazanów, w gminie Józefów nad Wisłą, na grzyby. Zaalarmowani policjanci dołożyli wszelkich starań, aby zlokalizować i odnaleźć zaginioną.

Wczoraj tj. 30 września 2019 r., tuż po godz. 14:15 do dyżurnego opolskiej jednostki zadzwoniła 68-letnia kobieta informując, że zgubiła się w lesie w okolicach Mazanowa, gdzie wraz z mężem przyjechała na grzyby. Obecnie nie wie gdzie się znajduje i nie ma kontaktu z mężem. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe – silny wiatr i opady deszczu, kontakt z kobietą szybko się urwał.

Policjanci z opolskiej jednostki natychmiast z pełnym zaangażowaniem rozpoczęli poszukiwania mieszkanki powiatu kraśnickiego. Sprawne i skoordynowane działania pozwoliły ustalić kompleks leśny, w którym znajdowała się kobieta. Działania opolskich policjantów wsparte przez lokalne ochotnicze straże pożarne z Kolonii Boisk i Chruślanek Józefowskich doprowadziły do odnalezienia zaginionej już w niecałe dwie godziny od rozpoczęcia poszukiwań.

Odnalezioną kobietę policjanci przekazali pod opiekę męża. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie/ ms)

Powrót na górę strony