Pijana 15-latka za kierownicą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana 15-latka za kierownicą

Data publikacji 31.03.2008

Kościańscy policjanci zatrzymali parę młodych ludzi, którzy spowodowali kolizję w Słoninie. 19-latek i jego, o cztery lata młodsza, koleżanka podczas imprezy w pobliskim barze wpadli na pomysł przejażdżki samochodem. Za kierownicę auta wsiadła 15-latka, która na łuku drogi nie opanowała pojazdu i wjechała w ogrodzenie posesji. Zarówno kierująca jak i pasażer byli nietrzeźwi. O karze dla nieletniej dziewczyny zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 19-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia.

O 1:20 dyżurny komendy w Kościanie otrzymał informację o kolizji w Słoninie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że prowadząca vw passata młoda kobieta, nie opanowała pojazdu na łuku drogi i uderzyła w płot posesji. Próbując wycofać auto wjechała do przydrożnego rowu. Jak zeznali świadkowie w samochodzie był również pasażer, który widząc bezsilność kobiety, usiadł za kierownicą i sam usiłował wyjechać z rowu. Oboje po nieudanych „manewrach” oddalili się pozostawiając samochód.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i zebrali dowody. Ich pracy przyglądał się tłum gapiów, między którymi stał również pasażer vw passata. Wskazany przez świadków został zatrzymany. 19-latek dokładnie opisał całą sytuację, która doprowadziła do takiego „finału”. Otóż wraz ze swoją 15-letnią koleżanką z Czempinia bawili się w miejscowym barze, gdzie pili alkohol, a potem wpadli na pomysł przejażdżki samochodem ojca chłopaka. Mężczyzna tłumaczył również, że po nieudanych próbach wyjechania z rowu, uciekli bo nie chcieli by złapano ich nietrzeźwych za kierownicą. Badanie wykonane na miejscu wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na tym jednak policjanci nie zakończyli sprawy. Zaniepokojeni o zdrowie i życie nieletniej, aby ją odnaleźć wezwali przewodnika z psem tropiącym, który podjął trop i doprowadził do….klubu, z przed którego rozpoczęła się feralna przejażdżka. 15-latka, jakby nic zupełnie się nie stało, siedziała przy stoliku. U niej również badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. Jej postępowanie oceni sąd rodzinny. Dziewiętnastolatek natomiast odpowie za udostępnienie samochodu osobie będącej po użyciu alkoholu i nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami oraz prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja