Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu policyjnym - nietrzeźwy, z sądowym zakazem i poszukiwany

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali 25-latka, który odjechał z miejsca kolizji i uciekał przed policjantami. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 1 promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany za wcześniejsze przewinienia. Teraz musi się liczyć z dodatkową karą, o której zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy funkcjonariusze zlokalizowali opisany przez zgłaszającego samochód, natychmiast podjęli działania aby go zatrzymać. Kierowca nie zareagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez mundurowych i zaczął uciekać, wyjeżdżając poza teren miasta. Policjanci ruszyli w pościg.

W pewnym momencie uciekający kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w innego uczestnika ruchu drogowego. Następnie dachował, po czym wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę. Po krótkim pościgu pieszym bolesławieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia 9 miesięcznej kary pozbawienia wolności, za wcześniejsze złamanie sądowego zakazu. Teraz będzie się musiał liczyć ze zwiększeniem kary, o której zdecyduje sąd. Za lekceważenie wyroku sądu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony