Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież gotówki z bankomatu

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci namierzyli bankomatowego oszusta. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy odkleił element blokujący szczelinę do wydawania banknotów. Na widok zbliżających się do niego policjantów, próbował jeszcze odrzucić listwę i pieniądze, ale został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci wrocławskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili działania wymierzone w bankomatowych oszustów. Obserwowali jedną z placówek bankowych pod kątem ewentualnych nieprawidłowości. Wczesnym rankiem, funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, który wszedł do śluzy, gdzie znajdowały się dwa bankomaty. Odpowiadał on rysopisowi osoby, która miała mieć związek z zakładaniem tzw. nakładek na bankomatach. Policjanci zauważyli, jak odrywa on przyklejoną nakładkę, a w ręku trzymał banknoty. Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Okazał się nim być 36-latek.

Policjanci sprawdzili dodatkowo samochód, którym przyjechał na miejsce oszust. W osobowym Fordzie mundurowi ujawnili dodatkowo woreczek z zawartością narkotyków. Auto trafiło na strzeżony parking, a zatrzymany mężczyzna prosto do policyjnego aresztu. Za popełnienie przestępstwa oszustwa kodeks karny przewiduje maksymalnie karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z powyższym zdarzeniem, policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z bankomatu. Każdorazowo poinformujmy właściwe służby o wszelkich nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem bankomatu. Nasze wątpliwości powinny wzbudzić naklejone elementy, wystające kabelki, jakiekolwiek źle dopasowane elementy lub fakt niewypłacenia gotówki, pomimo prawidłowo zrealizowanej transakcji. W każdym takim przypadku powinniśmy skontaktować się z operatorem bankomatu. Numer telefonu znajdziemy w jego obrębie. Pamiętajmy również o tym, aby chronić swój PIN do karty. Nie zapisujmy go w portfelu lub, co gorsze, bezpośrednio na karcie. Jeśli posługujemy się terminalem płatniczym w sklepie lub klawiaturą bankomatu, zasłońmy ręką wpisywany kod, aby żadne oczy lub zainstalowana kamera nie mogły go dostrzec.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.88 MB)

Powrót na górę strony