Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione bmw i zatrzymali 38-latka

Data publikacji 04.10.2019

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 38-latka, który jechał skradzionym w Niemczech autem. Policjanci podczas pościgu zmuszeni byli do użycia broni po tym, jak uciekający bmw staranował policyjną blokadę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut paserstwa, zniszczenia mienia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Prokurator wnioskuje o aresztowanie mężczyzny. Zatrzymanemu 38-latkowi grozi 5 lat więzienia.

W miniony wtorek, 01.10.br., krótko po godzinie 17:00, kryminalni gdańskiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę bmw. Policjanci mieli informację, że auto, którym jedzie mężczyzna najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży, do której doszło w maju w Niemczech.

Policjanci przy ul. Reduta Mis dali mężczyźnie sygnał świetlno - dźwiękowy do zatrzymania. Ten jednak zamiast się zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, próbowali zablokować kierowcy drogę ucieczki. Kierowca bmw chciał ominąć blokadę i uderzył z impetem w radiowóz, potem wycofał i uderzył w kolejne auto. Jeden z interweniujących policjantów był zmuszony do wykorzystania broni, aby unieruchomić pojazd. Mimo oddania strzału w kierunku opon kierowca zdołał wyminąć policjantów i kontynuował ucieczkę.

Policjanci w wyniku dalszego pościgu zatrzymali go po kilkuset metrach przy ul. Kamienna Grobla. Tam kierujący bmw porzucił samochód i próbował uciekać pieszo, ale dzięki skutecznej interwencji policjantów został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli odzyskany samochód o wartości ponad 70 tys. zł., a zatrzymanego 38-latka doprowadzili do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, uszkodzenia radiowozów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zawnioskował o areszt dla zatrzymanego. Dziś odbędzie się posiedzenie w sądzie, który zadecyduje o dalszym losie mężczyzny.

(KWP w Gdańsku)

  • Policjant stoi przy odzyskanym samochodzie
  • Policjant stoi przy zatrzymanym
Powrót na górę strony