Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uderzyli w przestępczość narkotykową i zabezpieczyli spore ilości narkotyków

Data publikacji 07.10.2019

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których łącznie można by było uzyskać ponad 2200 handlowych porcji tego narkotyku, zabezpieczyli policjanci z Wałbrzycha w dwóch mieszkaniach. Zatrzymanej 34- letniej kobiecie i 29- letniemu mężczyźnie, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego z wałbrzyskiej komendy miejskiej wykorzystując informacje operacyjne ustalili 29-latka, który w miejscu zamieszkania miał przechowywać większą ilość amfetaminy. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli w lodówce woreczki z amfetaminą. Ilość zabezpieczonych środków psychotropowych, po poporcjowaniu pozwoliłaby na uzyskanie blisko 1800 porcji handlowych tych narkotyków.

W tym samym czasie dzielnicowi z II Komisariatu i policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy miejskiej, w jednym z mieszkań w centrum miasta zatrzymali 34-latkę, która posiadała przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Z zabezpieczonych narkotyków można by było otrzymać 460 porcji handlowych.

Oboje podejrzani za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości amfetaminy grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • Amfetamina w woreczkach
  • Zabezpieczona amfetamina
Powrót na górę strony