Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijaną kierujacą

Data publikacji 07.10.2019

Płoński policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kobietę, kierującą osobówką. Miała ona w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a swoją jazdą stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjant pionu kryminalnego z płońskiej komendy podróżując prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na jadącą za nim, jedną z głównych ulic Płońska, osobową kię. Kierująca nią kobieta miała wyraźny problem z zapanowaniem nad pojazdem. Funkcjonariusz zjechał na pobocze, a gdy „osobówka” wyprzedziła jego auto zauważył, że kierująca ma trudności z zachowaniem prostego toru jazdy i problem z utrzymaniem się w pasie ruchu. Swoim stylem jazdy stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podejrzewając,że kobieta może być nietrzeźwa policjant wykorzystał moment, gdy na chwilę zatrzymała się przed „rondem”. Wtedy wybiegł ze swojego pojazdu i uniemożliwił jej dalszą jazdę, wyłączając silnik w jej pojeździe i zabierając kluczyki.

O całym zdarzeniu mundurowy powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Wezwany na miejsce patrol Policji podczas badania stanu trzeźwości potwierdził, że 53-letnia płońszczanka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wkrótce pijana kierująca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi jej za to wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony
Polska Policja