Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 08.10.2019

Trzebniccy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który podczas szarpaniny z nieletnim ugodził go nożem w plecy. Funkcjonariusze w trakcie obezwładniania napastnika odebrali mu niebezpieczne narzędzie, którym zaatakował pokrzywdzonego. Ranny 17-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymany 20-latek był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obecnie policjanci i prokuratura wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który jest podejrzany o ugodzenie nożem 17-latka. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Parku Solidarności, gdzie w trakcie awantury sprawca zadał poszkodowanemu cios niebezpiecznym narzędziem, powodując u niego powierzchowną ranę ciętą na plecach, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy rannemu, a następnie przetransportował go do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, dokładnie rozpytali świadków, ustalili rysopis sprawcy, a następnie przystąpili do poszukiwań nożownika, w wyniku których został on zatrzymany. Podczas obezwładniania 20-latka mundurowi odebrali mu nóż, którym ugodził pokrzywdzonego. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został on niezwłocznie doprowadzony do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wspólnie z prokuraturą wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony