Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, jechał na zakazie i spowodował kolizję z radiowozem

Data publikacji 08.10.2019

Nawet do lat 5 pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami, a próbując uniknąć zatrzymania uderzył w 2 radiowozy. Niewykluczone, że 41- latek kierował pod wpływem narkotyków. Wraz z kierowcą, policjanci zatrzymali pasażera, który odpowie za posiadanie metaamfetaminy. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje już sąd.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzewanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i naruszenie zakazu sądowego. Ponadto podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali także 39-letniego pasażera z narkotykami.

7 października 2019 roku około godziny 3.00 policjanci na jednym z parkingów w centrum miasta zauważyli pojazd na austriackich numerach rejestracyjnych. Z informacji, którą posiadali wynikało, że samochód ten kilka dni wcześniej uczestniczył w kolizji drogowej w Jeleniej Górze, skąd następnie kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy funkcjonariusze podchodzili do auta, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca jednak nie reagował na nie i kontynuował ucieczkę. Do rozpoczętego pościgu włączyły się kolejne policyjne patrole. W trakcie ucieczki, na ul. Wolności w Jeleniej Górze kierowca stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w latarnię. Podczas próby zatrzymania mężczyzna uszkodził 2 policyjne radiowozy.

Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który jechał wraz z 39-letnim pasażerem. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających, dlatego pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych. Okazało się również, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. Pasażer natomiast posiadał kilka porcji metaamfetaminy.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierującemu za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie również za to przestępstwo. Z kolei 39-letni pasażer poniesie odpowiedzialność karną za posiadanie narkotyków, za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.87 MB)

Powrót na górę strony