Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdecydowane działanie policjantów pozwoliły zapobiec tragedii w bloku mieszkalnym

Data publikacji 08.10.2019

Krakowscy policjanci zatrzymali 42-latka odpowiedzialnego za kradzież rozbójniczą. Podczas zatrzymania mężczyzna odkręcił gaz w kuchence i groził wysadzeniem budynku. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie ustalili 42-latka, który w jednej z krakowskich galerii dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Wówczas mężczyzna okradł sklep, a uciekając zranił ochroniarza. W ustaleniu mężczyzny bardzo pomocny był sklepowy monitoring – na jego podstawie wytypowano sprawcę.

Kiedy policjanci pojechali pod adres 42-latka, ten nie zamierzał wpuścić ich do środka. Co więcej, w trakcie, kiedy funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania, mężczyzna odkręcił kurki gazowe i groził wysadzeniem budynku. Mundurowi natychmiast zdecydowali się na siłowe wejście do mieszkaniu, w którym ulatniał się gaz. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, niebezpieczeństwo wybuchu zostało zażegnane.

Zatrzymany 42-latek usłyszał już zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krakowie – Podgórzu, sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powyższa sytuacja obrazuje z jak niebezpiecznymi i nieoczekiwanymi sytuacjami mogą mieć do czynienia policjanci, którzy na co dzień podejmują interwencje zarówno na ulicy, jak i w mieszkaniach czy domach, niosąc pomoc innym, nawet z narażeniem własnego życia i zdrowia.

(KWP w Krakowie / ms)


 

Powrót na górę strony