Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z broni pneumatycznej w okno mieszkania - usłyszał zarzuty

Data publikacji 08.10.2019

Jeleniogórscy policjanci podczas interwencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia oraz o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia czterech osób przebywających w jednym z mieszkań. Sprawca chcąc zwrócić na siebie uwagę domowników oddał kilka strzałów w okno z broni pneumatycznej, na której posiadanie nie jest wymagane zezwolenie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o uszkodzenie mienia oraz o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia czterech osób.

Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze. Policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna strzela z broni pneumatycznej w okno jednego z mieszkań.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że domownicy nie chcieli wpuścić do mieszkania awanturującego się 45-latka.

Mężczyzna chcąc zwrócić na siebie uwagę oddał kilka strzałów z broni pneumatycznej w okno, przez co naraził osoby przebywające w lokalu mieszkalnym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a swoim działaniem spowodował straty  w wysokości ponad tysiąca złotych.

45-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione czyny zatrzymanemu grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony