Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wąż na Osiedlu Europejskim. Pomogli policjanci

Półtorametrowy wąż zablokował się w drzwiach wejściowych bloku mieszkalnego na osiedlu Europejskim. Policję zaalarmowała mieszkanka Gorzowa, która zauważyła wystający kawałek kolorowego ogona na chodniku. W pobliżu bawiły się dzieci. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy wąż trafił już do służb weterynaryjnych.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę patrolową muszą być przygotowani na różne scenariusze, ale zdarzenie w który brali udział na osiedlu Europejskim zapamiętają na długo.

W poniedziałek (7 października) około godz.14.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. został powiadomiony o tym, że na na jednej z ulic na osiedlu Europejskim w Gorzowie Wlkp. prawdopodobnie jest wąż. Na miejsce pojechał patrol doświadczonych funkcjonariuszy. Na miejscu asp. szt. Wiesław Bartczak wraz z kolegą ustalili, że z klatki bloku wychodziła kobieta i zauważyła, że w drzwiach zaklinował się duży wąż, a kiedy je otworzyła wydostał się na zewnątrz. Policjanci interweniujący na miejscu zorientowali się, że zwierze ma blisko 1,5 m długości i pełza wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci. Funkcjonariusze zabezpieczyli węża wkładając go do worka i powiadomili służby weterynaryjne, te zdecydowały o przekazaniu gada w bezpieczne miejsce.  Okazało się, że wycieczkę poza terrarium urządził sobie wąż zbożowy, który nie jest jadowity. Zakończyło się na strachu. Warto podkreślić w tym przypadku właściwą reakcję kobiety, która gdy tylko napotkała węża powiadomiła służby. Pozwala to na własciwą reakcję i podjęcie działań, które zapewnią bezpieczeństwo

 

podkom. Marzena Śpiewak

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony
Polska Policja