Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona laweta i części samochodowe

Data publikacji 09.10.2019

Łukowscy policjanci zabezpieczyli mercedesa i części samochodowe o wartości ponad 170 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczone skrzynie biegów, silniki samochodowe, elementy karoserii oraz auto najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży.

W ubiegłym tygodniu łukowscy kryminalni razem z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pojechali do 37-latka z gminy Łuków. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna może mieć pochodzące z kradzieży części samochodowe. Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Wśród wielu akcesoriów samochodowych odnaleziono karoserię peugeota, skrzynie biegów, silniki i elementy karoserii samochodowych, które według wstępnych ustaleń zostały skradzione na przestrzeni kilku ostatnich lat w różnych krajach europejskich.

Policjanci zabezpieczyli też na posesji mężczyzny samochód marki Mercedes Sprinter typu laweta. Okazało się, że auto skradziono kilka miesięcy temu w Norwegii. Szacunkowa wartość zabezpieczonych przez funkcjonariuszy części i lawety przekracza 170 tys. zł. Teraz prowadzący postępowanie ustalą dokładnie gdzie, kiedy i od kogo zakupił je 37-latek.

(KWP w Lublinie / kp)

  • Mercedes sprinter laweta
  • silniki samochodowe
  • karoseria samochodu marki Peugeot
Powrót na górę strony