Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mały Tomek potrzebuje Twojego wsparcia w leczeniu – już teraz pomagają mu policjanci z Wrocławia i Oławy

Data publikacji 09.10.2019

Ma 7 lat, uwielbia przyrodę i jazdę na hulajnodze. Dziadka ogrywa w szachy, kocha swojego starszego brata i ma tylko jeden problem. Pięć miesięcy temu zdiagnozowano u niego guza mózgu. Niestety jest to glejak, rokowania fatalne. Mały Tomek to jednak twardziel, tą cechę ma po tacie, który jest wrocławskim policjantem. Razem zrobią wszystko, żeby pokonać chorobę. Nie uda im się jednak bez pomocy ludzi o dobrych sercach i naszego wspólnego wsparcia w finansowaniu leczenia. Do akcji pomocy 7-latkowi dołączyli już policjanci z Wrocławia i Oławy.

Pewnego dnia 7-letni Tomek podszedł do ojca i powiedział „Tatusiu, prawie Cię nie widzę”. Po godzinie byli już na ostrym dyżurze. Diagnoza spadła na rodzinę małego chłopca jak cios — glejak mózgu. Rokowania były bardzo złe. Tomek się jednak nie poddał i dzielnie znosił kolejne radioterapie i chemioterapie. Spędzając czas na szpitalnych oddziałach marzy o tym, żeby wyjść i popływać, albo pojeździć na hulajnodze, jak jego koledzy z klasy. Choroba zaczęła go powoli zabierać, obniżenie napięcia mięśniowego było już tak silne, że do mamy powiedział „Mamusiu, ja już nawet nie mogę się uśmiechać”. Po radioterapii nastąpiła jednak poprawa. Mógł sam jeść i ostrożnie chodzić. Wrócił też uśmiech i nowa nadzieja. Tą nadzieją są leki i terapie zagraniczne. Niestety, na przeszkodzie stanęły finanse. Rodzice małego Tomka robią co mogą, ale w tej walce potrzebują naszego wsparcia. W pomoc dla chorego chłopca włączyli się wrocławscy policjanci.

Do akcji dołączył również Komendant Powiatowy Policji w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk. Swoją jakże osobliwą pamiątkę postanowił przeznaczyć na szczytny cel, jakim jest fundusz wsparcia leczenia  7-letniego syna policjanta. Komendant przekazał ojcu Tomka „mały sztandar” przeznaczając go na licytację. Pieniądze ze sprzedaży pamiątki zostaną przeznaczone na leczenie „Tomcia Walecznego”, bo tak wszyscy nazywają dzielnego młodego człowieka, walczącego z jakże okrutną chorobą. 

Przypomnijmy ponad tydzień temu oławska policja świętowała uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie. Dla upamiętnienia tej uroczystości nieliczni goście otrzymali pamiątkowe miniatury sztandaru oławskiej policji, m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starosta Oławski oraz Komendant Powiatowy Policji w Oławie.

Poniżej zamieszczamy link, pod którym wszyscy chętni do udzielenia chłopcu pomocy, będą mogli zapoznać się z historią jego choroby oraz znaleźć subkonto chłopca, które można wesprzeć w walce z jego chorobą: https://www.facebook.com/TomcioWaleczny/posts/2369155010028951.

Link do portalu zrzutka.pl, na którym można pomóc Tomkowi: https://zrzutka.pl/tomciowaleczny.

(KWP we Wrocławiu / ms)

 

Powrót na górę strony