Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Do takich zdarzeń doszło m.in. na terenie powiatu średzkiego, głogowskiego i złotoryjskiego.

Wczoraj na drodze krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek, gm. Kostomłoty doszło do wypadku drogowego, w którym niestety śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu Renault. Do zdarzenia doszło przed godziną 10.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault otarł się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem typu laweta, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruch. Tam zderzył się z pojazdem ciężarowym, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer osobówki, a kierujący został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyny tragicznego w skutkach wypadku.

Do groźnego wypadku drogowego doszło też na drodze 292 w rejonie miejscowości Słone. Kierujący samochodem bmw, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie na łuku drogi i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku seata. Bmw wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Pojazd praktycznie rozpadł się na części. Na jezdni pozostał silnik, który wypadł z auta oraz elementy przedniego zawieszenia wraz z kołami. Reszta pojazdu znajdowała się kilkanaście metrów od drogi. W wyniku wypadku dwie osoby kierujący samochodem 23-latek oraz jego 17-letni pasażer, mieszkaniec Głogowa, zostali przewiezieni do szpitala. Obydwaj odnieśli obrażenia w postaci złamań. Kierowca seata szczęśliwie wyszedł ze zdarzenia  bez szwanku. Przyczyny i przebieg wypadku są ustalane przez policjantów. Jednak już w trakcie wstępnych czynności, policjanci ustalili, że kierujący bmw, był pod wpływem alkoholu. Policjanci pobrali jego krew do dalszych badań.

Natomiast w miejscowości Nowy Kościół / powiat złotoryjski/ samochód osobowy wjechał w barierki mostu. Na miejscu policjanci ustalili, że osobową skodą podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego wjechał w bariery ochronne na moście. Zarówno od kierowcy, jak i pasażera czuć było wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia co do stanu trzeźwości kierowcy. Miał on prawie 2,5 promila alkoholu. Co więcej, nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna z niegroźnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, a następnie do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy grozi mu kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja