Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwali narkotykowy interes

Data publikacji 09.10.2019

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 26-letni mieszkaniec gminy Łagów, który został zatrzymany w miniony poniedziałek przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Rakowie. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili 1836 gramów amfetaminy, blisko 550 gramów marihuany oraz 289 tabletek ecstasy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Mundurowi z Ogniwa Kryminalnego rakowskiego komisariatu od jakiegoś czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców gminy Łagów. Policjanci podejrzewali, że notowany w przeszłości za narkotyki mężczyzna nadal ma konflikt z prawem. Aby sprawdzić swoje przypuszczenia, w poniedziałek kryminalni złożyli 26- latkowi wizytę. I szybko okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były niezwykle trafne. Stróże prawa z Komisariatu Policji w Rakowie, w trakcie przeszukania pomieszczeń natrafili na foliowe worki, wypełnione zabronionymi substancjami. Policjanci zabezpieczyli łącznie 1836 gramów białego proszku, który po badaniu okazał się amfetaminą. Przejęte zostało również blisko 550 gramów marihuany oraz 289 tabletek, zakwalifikowanych jako ecstasy. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z komisariatu w Rakowie ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej trudnił się rozprowadzaniem narkotyków. Decyzją ostrowieckiego sądu 26- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / kp)

 

Powrót na górę strony