Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 11.10.2023

Nasz Kolega aspirant Mieczysław Motyka zginął na służbie 30 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

ASPIRANT MOTYKA MIECZYSŁAWASPIRANT MOTYKA MIECZYSŁAW
ur. 1953 r. - zm. 1993 r.
Starszy policjant Sekcji Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Miechowie

Służbę w Policji rozpoczął 1 kwietnia 1985 r., na stanowisku dzielnicowego referatu dzielnicowych rejonowego urzędu spraw wewnętrznych w Miechowie.

W latach 1986–1993 pracował kolejno na stanowiskach milicjanta kontrolera grupy ruchu drogowego, starszego kontrolera ruchu drogowego, a następnie od 1990 r., pełnił służbę jako starszy policjant wydziału prewencji i ruchu drogowego oraz starszy policjant sekcji ruchu drogowego wydziału prewencji Komendy Rejonowej Policji w Miechowie.

Aspirant Mieczysław Motyka był dobrym, skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny w wykonywaniu obowiązków służbowych. Podczas realizacji powierzonych zadań wykazywał profesjonalizm i rzetelność. Za osiągane wyniki w służbie był wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W dniu 11 października 1993 r., podczas realizacji zadań służbowych, w trakcie zatrzymania samochodu do kontroli drogowej, aspirant Mieczysław Motyka został potrącony przez zatrzymany pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń funkcjonariusz zmarł.

(KGP/js)

Powrót na górę strony