Policjant z KWP w Szczecinie srebrnym medalistą zawodów strzeleckich

Data publikacji 10.10.2019

IV Zawody Strzeleckie Policyjnych Służb Teleinformatycznych o Puchar Komendanta Głównego Policji – zakończone. Asp. szt. Marek Rennert z reprezentujący KWP w Szczecinie stanął na podium, zdobywając srebro.

Dwudniowe zmagania najlepszych strzelców służb mundurowych odbyły się w dniach 2-3 października br. na terenie strzelnicy Komendy Głównej Policji.

Przede wszystkim ich celem była popularyzacja sportu strzeleckiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy służb mundurowych, wymiana informacji oraz doświadczenia dotyczącego metodyki i kształcenia technik strzeleckich.

Funkcjonariusze zmagali się w konkurencjach indywidualnych ze strzelania dokładnego, szybkiego i dynamicznego.

Marek Rennert reprezentujący zachodniopomorski garnizon był podczas pierwszego dnia eliminacji najlepszy i uzyskał najwyższe noty opiewające łącznie 183 punkty.

Rywalizacja sportowa była zacięta, jak się okazało podczas zawodów o kolejności miejsca na podium zadecydowały nie tylko zdobyte punkty ale i ułamki sekund dzielące od siebie najlepszych strzelców.

W drugim dniu odbyły się konkurencje finałowe, które pozwoliły na wyłonienie medalistów.

Na najwyższym podium stanął Norbert Szkopiński reprezentujący KWP Łódź uzyskując 183 punkty i ogólny z wynikiem 1,769, srebrnym medalistą został asp. szt. Marek Rennert z KWP Szczecin uzyskując 100 punktów i wynik 1,747, a brąz przypadł w udziale funkcjonariuszowi BOA, który uzyskał 91 punktów i wynik 1,398.

Mundurowi, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali puchary, dyplomy i upominki.