Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oławscy dzielnicowi uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu

Data publikacji 10.10.2019

Dzięki szybkiej interwencji asp. szt. Mieczysława Wilczko i asp. Wioletty Polerowicz, dzielnicowych z oławskiej komendy, 28-letni mężczyzna uniknął tragedii. Usiłował on odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili chwycili go, stojącego za barierką mostu. Mężczyzna miał na szyi pętlę przywiązaną do barierki i był w pozycji gotowości do skoku. Trafił pod opieką lekarzy.

Oławscy policjanci zostali wezwani na interwencję. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny stojącego za barierką mostu na rzece Oławce. Włączając sygnały świetlne policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam zastali stojącego za barierką młodego mężczyznę z pętlą na szyi, przymocowaną do barierki. Funkcjonariusze dosłownie przeciągnęli go zza barierki na swoją stronę, zapobiegając próbie samobójczej 28-latka. Po obezwładnieniu mężczyzny, dzielnicowi pilnowali go do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Jak się okazało był trzeźwy. Wstępne ustalenia na miejscu mogą wskazywać, że to problemy rodzinne spowodowały takie zachowanie 28-latka.

Tylko dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów, nie doszło do tragedii i mieszkańcowi Oławy nic się nie stało.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony