Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł ciężko rannemu 9-letniemu chłopcu

Data publikacji 14.10.2019

Starszy sierżant Paweł Cybula udowodnił, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje także po służbie. Policjant z gdańskiej komendy wojewódzkiej po służbie będąc z rodziną w Elblągu udzielił pomocy ciężko rannemu 9-latkowi, który został potrącony przez kierowcę volkswagena. Funkcjonariusz widząc wypadek drogowy ruszył na ratunek dziecku, podtrzymywał jego funkcje życiowe i tamował krwawienie oraz zorganizował powiadomienie służb i powiadomił matkę małoletniego.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będąc po służbie z rodziną w Elblągu był świadkiem wypadku drogowego. Dziecko przejeżdżające na hulajnodze przez przejście dla pieszych zostało potrącone przez kierującego volkswagenem, który nie zatrzymał się przed pasami. Dziecko miało otwarte złamanie nogi.

Starszy sierżant Paweł Cybula natychmiast ruszył chłopcu na pomoc. Policjant wysiadł ze swojego samochodu, podbiegł do ciężko rannego chłopca, tamował krwotok i widząc, że dziecko słabnie i może stracić przytomność ciągle z min rozmawiał starając się jednocześnie zmniejszyć jego stres. Funkcjonariusz zorganizował także powiadomienie służb ratunkowych oraz zawiadomił mamę chłopca i do czasu przyjazdu służb ratunkowych opiekował się dzieckiem.

Poszkodowany 9-latek został przewieziony do szpitala. Zainteresowany zdrowiem chłopca gdański policjant za zgodą matki małoletniego odwiedził go w szpitalu i przyniósł mu drobne upominki od pomorskich mundurowych. 

Starszy sierżant Paweł Cybula udowodnił, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje także po służbie. Gratulujemy pełnej profesjonalizmu postawy.

Powrót na górę strony