Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 51-letni motocyklista, bez uprawnień jechał prawie 200 km/h

Data publikacji 14.10.2019

Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość prawie o 100 km/h. Okazało się, że jednośladem kierował 51-letni gdańszczanin, który nie miał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy. Alkomat pokazał, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Za kierowanie motocyklem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenia.

Wczoraj po południu (13.10.2019 r.) na alei Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali 51-latka kierującego motocyklem marki Yamaha. Mężczyzna jechał z prędkością 198 km/h tam, gdzie ograniczenie prędkości było do 100 km/h. Podczas rozmowy kierowcą, policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 51-letni mieszkaniec Gdańska prowadził motocykl, mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania.

Motocyklista stanie teraz przed sądem. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kierowca odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie motocyklem bez uprawnień.

(KWP w Gdańsku/js)

 

Powrót na górę strony