Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka grupa „SPEED” dba o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 15.10.2019

Dla policjantów z grupy „SPEED” bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Funkcjonariusze stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy. Tak właśnie było w przypadku kierowcy, który na trasie S8 pędził z prędkością 200 km/h. Trzech innych straciło prawo jazdy za jazdę z prędkości ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Te sytuacje przerażają i pokazują skalę lekceważenia przepisów przez kierowców, a co za tym idzie również ryzyka spowodowanie poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Policjanci wyszkowskiego zespołu działającego w ramach grupy SPEED stanowczo reagują na zachowanie kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i stwarzają niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Tak właśnie było w przypadku 70-letniego kierowcy lexusa, który na trasie S8 przy dozwolonej prędkości 100 km/h pędził z prędkością 201 km/h. Kolejny kierowca zatrzymany na tej trasie jechał audi 176 km/h lekceważąc oczywiście obowiązujące ograniczenia prędkości. Niewiele mniej, bo 154 km/h było na liczniku kierującego skodą jadącego tą samą drogą. Za złamanie przepisów kierowców ukarano wysokimi mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne.

Ponadto policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy nie zważając na bezpieczeństwo, chociażby pieszych pędzili w terenie zabudowanym z dwukrotnie większą prędkością niż jest to dozwolone. W Brańszczyku 29-letni kierowca opla jechał 109 km/h, w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który na liczniku bmw miał 106 km/h. Trzeci z kierujących w miejscowości Łosinno pędził z prędkością 125 km/h, czyli aż o 75 km więcej nie pozwalają na to przepisy.

Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kierowcy stracili prawo jazdy, oprócz tego ukarani zostali wysokimi mandatami, a na ich konta dopisano po 10 puntów karnych.

Takie sytuacje przerażają i pokazują skalę lekceważenia przepisów przez kierowców, a co za tym idzie również ryzyka spowodowanie poważnego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

(KWP zs. w Radomiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.71 MB)

Powrót na górę strony