Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem byłą partnerkę – odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 16.10.2019

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zatrzymali 52-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna, po tym jak pokłócił się z byłą partnerką, chwycił za nóż kuchenny i zadał jej kilka ciosów. Bezpośrednio po zdarzeniu pozostawił ranną kobietę i uciekł. Już po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Może mu teraz grozić kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło nocą, w ubiegłą niedzielę (13 października br.) w jednej z miejscowości na terenie gminy Dobre Miasto. 52-latek odwiedził byłą partnerkę, z którą nie mieszkał od kilku miesięcy. Podczas spotkania wywiązała się między nimi kłótnia, w której trakcie mężczyzna chwycił za kuchenny nóż i kilkukrotnie ranił nim kobietę, po czym uciekł z posesji. Przebywające w domu dzieci poszkodowanej, udzieliły matce pomocy przedmedycznej i wezwały na miejsce służby ratunkowe. Kobieta z licznymi ranami ciętymi i kłutymi została przetransportowana do szpitala.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli intensywne poszukiwania za mężczyzną. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a do poszukiwań włączono policyjnego psa tropiący z przewodnikiem. Mundurowi przesłuchali świadków oraz przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od członków najbliższej rodziny poszkodowanej kobiety. Wszystkie czynności były nadzorowane przez prokuratora.

W poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście oraz Posterunków Policji w Dywitach i Jonkowie. Funkcjonariusze przeczesali trudno dostępny leśny teren, okoliczne wsie oraz sprawdzili miejsca, gdzie mógł przebywać poszukiwany 52-latek. Policjanci wiedzieli jakim pojazdem mógł się poruszać i gdzie zamieszkuje. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zauważono go w pobliżu stancji i natychmiast zatrzymano.

52-latek trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu, a swoje zachowanie próbował tłumaczyć wzburzeniem oraz działaniem alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozić mu teraz może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledczy wystąpią z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP w Olsztynie / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.93 MB)

Powrót na górę strony