Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się krew… honorowa zbiórka krwi pod słubicką komendą

Data publikacji 18.10.2019

„Oddaj krew – uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia — własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Policjanci są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów, jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w czwartek (17 października br.). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyło się wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiły się 24 osoby, od 19 dawców zebrano blisko dziewięć litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry. Zbiórki krwi na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Słubicach odbywają się cyklicznie. Kolejna zbiórka odbędzie się 19 grudnia 2019 r.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

  • Mężczyźni oddający krew
  • Mężczyźni oddający krew
  • na djęciu są ręcę policjantów którzy oddają krew
  • igła do pobierania krwi
  • pojemnik z krwią
  • policjant wraz z pielęgniarką
Powrót na górę strony