Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek Komendantem Miejskim Policji w Łodzi

Data publikacji 01.04.2008

Uczeń XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, 19-letni Łukasz Kordylewski zasiadł na fotelu Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi. Nastolatek wygrał konkurs wiedzy ogólno-policyjnej dla klas o profilu policyjno-prawnym. Zwycięzca po skończeniu liceum chce podjąć studia o profilu biologiczno-chemicznym, a następnie podjąć pracę w Policji.

W XVIII LO w Łodzi odbył się konkurs wiedzy ogólno-policyjnej dla klas o profilu policyjno-prawnym. Został on zorganizowany z inicjatywy dyrekcji liceum i Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie z klas o tym profilu, których w szkole jest aż dziesięć. Pytania testowe zostały ułożone przez nauczycieli i policjantów. Były naprawdę trudne. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dzisiaj o godzinie 9:00 w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi.

I miejsce w konkursie i nagrodę główną, którą było objęcie urzędu Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi zdobył uczeń trzeciej klasy, 19-letni Łukasz Kordylewski. Zwycięzca jest mieszkańcem Łodzi. Po skończeniu liceum chce podjąć studia o profilu biologiczno-chemicznym, a następnie podjąć pracę w Policji. II miejsce zajął uczeń drugiej klasy, a III uczennica pierwszej klasy. Wszyscy laureaci otrzymali symboliczne nagrody z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosława Wołoszyńskiego.

Klasy policyjno-prawne powstały w XVIII LO trzy lata temu. Od początku ta inicjatywa cieszyła się poparciem Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi. W ramach współpracy niektóre zajęcia z uczniami są prowadzone przez policjantów w siedzibie komendy miejskiej w Łodzi.

Spotkania z funkcjonariuszami są przez uczniów szczególnie lubiane. Dają im możliwość zdobycia wiedzy w sposób praktyczny. Uczniowie m.in. są świadkami inscenizowanych przestępstw, a następnie uczestniczą w czynnościach procesowych (wykrywczych). Mają możliwość wypełnić dokumenty procesowe, przesłuchać się nawzajem w charakterze świadka czy tez osobiście zabezpieczyć ślady kryminalistyczne lub wykonać daktyloskopię (pobrać ślady linii papilarnych). Wielu uczniów klas policyjno-prawnych deklaruje, że w przyszłości chcieliby już na poważnie w mundurze policyjnym służyć społeczeństwu.

Powrót na górę strony