Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy funkcjonariusze przejęli kontrabandę

Data publikacji 21.10.2019

Na 140 tysięcy złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraził Skarb Państwa 49-letni mieszkaniec Legnicy zatrzymany przez policjantów z Legnicy i Straży Granicznej. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pojazdu i pomieszczeń należących do mężczyzny ujawnili prawie 150 tys. sztuk papierosów, blisko 30 kg tytoniu i 40 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Placówki Straży Granicznej w Legnicy przeprowadzili wspólne działania, w trakcie których zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Legnicy poruszał się samochodem marki Opel, w którym przewoził nielegalne wyroby tytoniowe i alkoholowe. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanego, mundurowi ujawniono prawie 150 tysięcy papierosów, blisko 30 kg tytoniu oraz 40 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w tej sprawie funkcjonariusze oszacowali na kwotę 140 tysięcy złotych.

To kolejne, zakończone sukcesem, wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Placówki Straży Granicznej w Legnicy wymierzone przeciwko nielegalnemu obrotowi towarami akcyzowymi.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępstwo, sprawcy poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kary grzywny.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Funkcjonariusze z odzyskaną kontrabandą
  • Funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej z odzyskaną kontrabandą
  • Paczki papierosów bez akcyzy w pudełkach
  • Samochód z kontrabandą
Powrót na górę strony