Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochody warte blisko 1 mln złotych

Data publikacji 21.10.2019

Bytowscy policjanci odzyskali w miniony weekend skradzione w Niemczech audi. W związku ze sprawą zatrzymana została właścicielka posesji, na której znajdowały się pojazdy. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Bytowscy kryminalni zajmujący się przestępczością samochodową ustalili, że na posesji w jednej z miejscowości w okolicach Bytowa ukryte są dwa kradzione samochody. Mundurowi potwierdzili swoje informacje. W miniony piątek śledczy przeszukali wskazaną posesję i garaże. 

W trakcie działań policjanci znaleźli skradzione w Niemczech audi S8. Śledczy ujawnili także szkielet samochodu i liczne części. Jak się okazało elementy te mogą pochodzić ze skradzionego w Warszawie audi A7. Policjanci zabezpieczyli także do szczegółowych badań jeszcze jedno audi. Mundurowi mają podejrzenia, że numery identyfikacyjne tego samochodu zostały przerobione. Aby potwierdzić przypuszczenia, auto zostanie sprawdzone przez biegłych. Wartość zabezpieczonych samochodów i części wynosi co najmniej 770 tys. złotych. W trakcie realizacji policjanci zatrzymali 29-letnią właścicielkę posesji. Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjanci wykonują oględziny  samochodów
  • policjanci wykonują oględziny  samochodów
  • policjanci wykonują oględziny  samochodów
Powrót na górę strony