Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się krew na 100- lecie Policji

Data publikacji 25.10.2019

Prawie 20 litrów krwi zebrano wczoraj w Radomiu w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Tym razem krew trafi także do naszej chorej koleżanki z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu. Akcję jak zawsze wspomogli druhowie z OSP Radom.

Była to już piąta w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu odpowiedzieli funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP oraz KMP w Radomiu oraz pracownicy cywilni, a także druhowie OSP Radom.

Już stało się tradycją, że krew jako pierwsi oddali przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP, a na co dzień także wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu. Krew oddało 43 osoby, dzięki czemu udało się jej zabrać prawie 20 litrów.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł świętować kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Tym razem krew trafi także do naszej chorej koleżanki z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu.

Kolejna zbiórka krwi już 19 grudnia, także przed budynkiem KWP zs. w Radomiu. Zapraszamy serdecznie!

(KWP w Radomiu/js)

  • Policjanci podczas pobierania krwi
  • Policjanci podczas pobierania krwi
  • Policjant wchodzący do autobusu
  • rękaw policji
  • ręka z tatuażem
  • Policjantka z pielęgniarką
Powrót na górę strony