Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratując życie liczy się każda minuta

Data publikacji 29.10.2019

Czas odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. Policjanci zdają sobie sprawę, jak szybko muszą działać, aby zapobiec tragedii. Tym razem współpraca i błyskawiczny przekaz informacji pomiędzy policjantami z Krakowa i Brzeska spowodowały, że mężczyzna, który usiłował odebrać sobie życie w porę trafił pod opiekę specjalistów.

Minionej nocy, 28 października br. o godz. 23.25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał informację od policjantów z Krakowa o mężczyźnie, który chce targnąć się na własne życie. 30-letni mieszkaniec Krakowa wyszedł z mieszkania, wsiadł do samochodu i odjechał informując przy tym członka rodziny o swoim zamiarze. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania lokalizując jego telefon. Gdy się okazało, że mężczyzna może przebywać w pobliżu ulicy Leśnej w Brzesku na miejsce został wysłany natychmiast najbliższy patrol. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w pobliżu lasu zauważyli samochód marki BMW, którym miał się poruszać 30-latek. Nieopodal pojazdu, w zaroślach stał mieszkaniec Krakowa, którego policjanci szukali. Mężczyzna był roztrzęsiony i w złym stanie emocjonalnym. Powiedział funkcjonariuszom, że połknął leki i popił alkoholem. Na miejsce od razu wezwano karetkę pogotowia.

Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Gdyby nie szybkie i skuteczne działanie policjantów próba odebrania życia mogła okazać się skuteczna. Pamiętajmy, że w każdym powiecie jest wiele instytucji, do których możemy zwrócić się o pomoc w trudnych chwilach. W funkcjonujących centrach pomocy rodzinie czy ośrodkach interwencji kryzysowych otrzymamy fachowe wsparcie. Możemy też skorzystać z całodobowego numeru Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie – 800 70 22 22.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony