Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka grupa „Speed” dyscyplinuje kierowców

Data publikacji 30.10.2019

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. W ostatnich dniach siedleccy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych i w terenie zabudowanym pędził z prędkością 123 km/h.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W ostatnich dniach na terenie Siedlec policjanci z tej grupy zatrzymali prawo jazdy kierującemu volvo, który w Siedlcach na ulicy Terespolskiej pędził z prędkością 123 km/h., gdzie obowiązująca prędkość to 50 km/h. Kierujący oprócz przekroczenia prędkości wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 700 złotych i 20 punktami karnymi.

(KWP w Radomiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.05 MB)

Powrót na górę strony