Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastępca komendanta komisariatu po służbie ujął nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego i udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku

Data publikacji 31.10.2019

Podróżujący po służbie policjant wraz z synem zauważyli zdarzenie drogowe. Natychmiast udzieli pomocy oraz, jak się okazało zatrzymali kompletnie pijanego sprawcę tego zdarzenia. Badanie wykazało u kierującego prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz za popełnione przestępstwo zostanie skierowana sprawa do prokuratury i sądu.

Do zdarzenia doszło na drodze Rębiszów – Kwieciszowice. Asp. Jarosław Rogólski Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, będąc po służbie, podróżując z synem zauważył na wysokości miejscowości Proszowa zdarzenie drogowe.

Policjant wraz z synem natychmiast ruszyli na pomoc osobom poszkodowanym, tym bardziej że w jednym z aut było słychać płacz 4-letniego dziecka. Osobom poszkodowanym została udzielona pierwsza pomoc. Na szczęście wszyscy byli w pasach i nikomu nic poważnego się nie stało.

Jak się okazało w jadący samochód marki Skoda, którym kierowała mieszkanka Bogatyni, wraz z pasażerami 4-letnią dziewczynką i 40-letnim mężczyzną uderzył po wymuszeniu pierwszeństwa, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej samochód marki VW Sharan kierowany przez 53-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego. Uderzona w bok skoda obróciła się na jezdni, po czym zjechała do rowu uderzając w znak drogowy. Wszystkim osobom ze skody, a szczególnie dziecku udzielono pomocy i schronienia w prywatnym pojeździe policjanta do czasu przybycia służb ratunkowych.

Aspirant Jarosław Rogólski udzielił pomocy także kierowcy volkswagena, jak się okazało kierującemu się nic nie stało, ale policjant poczuł od kierującego wyraźny zapach alkoholu i zachowanie kierującego wskazywało, iż jest on kompletnie pijany. 53-latek został zatrzymany przez policjanta po czym, po dotarciu na miejsce zdarzenia patrolu. Przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wskazał prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. 

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz za popełnione przestępstwo zostanie skierowana sprawa do prokuratury i sądu.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony