Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi – na rynek nie trafi kilkanaście tysięcy porcji marihuany

Data publikacji 31.10.2019

Miliccy policjanci ujawnili nielegalną plantację konopi, na której rosło 139 dorodnych krzewów tej rośliny. Dzięki zatrzymaniu przez policjantów tego procederu na rynek nie trafi kilkanaście tysięcy porcji marihuany.

Miliccy policjanci w wyniku działań wymierzonych w przestępczość narkotykową ujawnili nielegalną plantację konopi. Rośliny, których uprawa jest zabroniona, rosły w trudno dostępnym, zalesionym i zakrzewionym terenie w obrębie gminy Milicz. Łącznie policjanci ujawnili aż 139 dorodnych krzewów, o wysokości części z nich sięgającej nawet 3 metrów. Po zakończeniu procesowych oględzin plantacji policjanci wycięli i zabezpieczyli wszystkie ujawnione rośliny. Z zabezpieczonych krzewów można by było uzyskać kilkanaście tysięcy porcji marihuany o wartości nawet kilkuset tysięcy złotych – na szczęście działania policjantów skutecznie do tego nie dopuściły.

Trwa postępowanie w tej sprawie – policjanci ustalają okoliczności związane z uprawą niedozwolonych roślin, w tym m.in. wyjaśniają kto był „właścicielem” zlikwidowanej nielegalnej plantacji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Odkryta plantacja marihuany
  • Drzewka konopi indyjskiej
  • Policjant na tle zabezpieczonej plantacji
Powrót na górę strony