Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 05.11.2023

Nasz Kolega podkomisarz Andrzej Adamski zginął na służbie 22 lata temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

PODKOMISARZ ANDRZEJ ADAMSKI
ur. 1970 r. - zm. 2001 r.
Specjalista Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach


Służbę w policji rozpoczął 1 listopada 1991 r. na stanowisku aplikanta plutonu pogotowia policyjnego i patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Proszowicach.

W latach 1992–1995 po ukończeniu kursu podstawowego pracował na stanowisku policjanta posterunku policji lokalnej w Igołomi, a następnie dzielnicowego referatu dzielnicowych Komendy Rejonowej Policji w Proszowicach. Od 1999 r. pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego komisariatu policji w Nowym Brzesku oraz jako starszy dzielnicowy rewiru dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach.

W latach 1997–2001 był słuchaczem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Po ukończeniu studiów został mianowany na pierwszy stopień oficerski oraz awansowany na specjalistę zespołu dochodzeniowo-śledczego sekcji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach.

Podkomisarz Andrzej Adamski, wykonując obowiązki służbowe, wyróżniał się odwagą i zdecydowaniem w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zdyscyplinowany i sumienny. Realizując powierzone zadania, wykazywał duże zaangażowanie i kreatywność, co przyczyniło się do osiągnięcia bardzo dobrych wyników w wykrywaniu sprawców przestępstw.

5 listopada 2001 r., w drodze na kurs specjalistyczny do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, uległ wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia spowodowanego przez innego uczestnika ruchu funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

(KGP/js)

Powrót na górę strony