Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dąbrowski policjant wśród zasłużonych dla zdrowia narodu

Data publikacji 04.11.2019

Podkom. Mariusz Śmiałkowski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej otrzymał odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Dąbrowski policjant od 2002 roku oddał ponad 32 litry krwi. Mundurowy należy do powstałego przy KMP w Dąbrowie Górniczej Policyjnego Klubu Krwiodawców, który oddał dla potrzebujących już prawie 120 litrów tego najcenniejszego daru.

W trakcie uroczystości, która odbyła się w katowickim Domu Kultury, odznaczenia dla wyróżnionych wręczył dr n. med. Stanisław Dyląg — Dyrektor RCKiK w Katowicach. „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” to najwyższe odznaczenia dla krwiodawcy, przysługujące osobom, które oddały co najmniej 20 litrów życiodajnego płynu. Podkom. Mariusz Śmiałkowski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie z pokaźną nawiązką — mundurowy oddał do tej pory już 32 litry krwi. Dąbrowski policjant jest członkiem powstałego przy Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej Policyjnego Klubu Krwiodawców, który liczy obecnie 16 członków. Należący do klubu mundurowi oddali potrzebującym już prawie 120 litrów tego najcenniejszego leku.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • uczestnicy uroczystości
  • Podkom. Mariusz Śmiałkowski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej  podczas uroczystości wręczenia odznaczenia w tle inni uczestnicy
  • odznaczenie oraz legotymacja
Powrót na górę strony