Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym kierował skradzionym land roverem

Data publikacji 04.11.2019

Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem terenowym marki Land Rover. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód wartości ponad 40 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, kierowca nie posiada uprawnień i jest... poszukiwany listem gończym. 20-latek trafił już do policyjnego aresztu, niebawem usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec października. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Gorzowie Wlkp. doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 20-letni kierujący land roverem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, pojazd, którym się poruszał został skradziony na terenie Niemiec. To jednak nie wszystko. Policjanci sprawdzając dane kierowcy w systemie otrzymali informację, że jest on poszukiwany listem gończym.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Pojazd marki Land Rover został zabezpieczony na policyjnym parkingu, gdzie policjanci poddali go szczegółowym oględzinom. Zabezpieczone podczas czynności ślady zostaną przeanalizowane przez ekspertów kryminalistyki, a następnie wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty prawdopodobnie dotyczące kradzieży pojazdu, a najbliższe kilka miesięcy spędzi w zakładzie karnym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

  • Skradzione auto marki Land Rover
  • Skradzione auto marki Land Rover
  • Zatrzymany w sprawie kradzieży
Powrót na górę strony