Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Staranował radiowóz i próbował uciekać

Data publikacji 04.11.2019

Kierujący samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wjechał w policyjny radiowóz, a następnie uciekał drogami polnymi. Swoją szybką i nieodpowiedzialną jazdę zakończył między drzewami w lesie. 26-letni kierujący zatrzymany po pościgu, usłyszał trzy zarzuty.

W środę (30 października br.) policjanci Komisariatu Policji w Iłowej patrolując miejscowość Wymiarki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem pomimo wydania wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych się nie zatrzymał. W pewnym momencie samochód zatrzymał się, a następnie z impetem ruszył do tyłu i wjechał w przód policyjnego radiowozu uszkadzając go. Następnie z dużą prędkością wycofał się i zaczął uciekać polnymi drogami ignorując sygnały do zatrzymania wydawane przez policjantów. Po skręceniu w teren leśny kierowca opla napotkał na przeszkodę, nie zmieścił się między dwoma drzewami. Porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę w głąb lasu.

Mężczyzna został zatrzymany w wyniku bezpośrednich działań pościgowych. Usłyszał trzy zarzuty. Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia zatrzymania pojazdu, wymuszenie na funkcjonariuszach zaniechania prawnej czynności służbowej poprzez wjechanie w policyjny radiowóz, a także uszkodzenie radiowozu. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadzi postępowanie w tej sprawie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony