Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynieśli kobietę z płonącego mieszkania

Data publikacji 04.11.2019

Namysłowscy policjanci jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru. Nie wahając się ani chwili, funkcjonariusze weszli do mieszkania, z którego wydobywały się kłęby dymu. Na rękach wynieśli z niego niepełnosprawną 80-latkę, a następnie podjęli dalszą akcję gaśniczą. Po chwili również z tego mieszkania strażacy wynieśli mężczyznę. Uratowane małżeństwo trafiło do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zgłoszenie o pożarze mieszkania w Namysłowie, służby otrzymały 1 listopada br. przed północą. Na miejsce zdarzenia pierwsi przyjechali policjanci z namysłowskiej prewencji. Sierż. sztab. Marek Wołkowicz i st. post. Damian Kmiecik z narażeniem życia weszli do mieszkania, z którego słyszeli wołanie o pomoc.

Funkcjonariusze wiedzieli, że pod tym adresem mieszka starszy mężczyzna z niepełnosprawną żoną. Kobieta od kilkunastu lat nie porusza się o własnych siłach. W kłębach dymu, na rękach, wynieśli z mieszkania niepełnosprawną 80-latkę w bezpieczne miejsce. Ogień i gęsty dym nie pozwoliły im wrócić po pozostającego w mieszkaniu mężczyznę. Podjęli więc dalszą akcję gaśniczą, jeszcze przed przybyciem strażaków.

Po chwili na miejsce zdarzenia dojechali namysłowscy strażacy, którzy wynieśli z mieszkania 79-letniego mężczyznę. Poszkodowanym natychmiast udzielono pierwszej pomocy. W stanie niezagrażającym ich życiu zostali przetransportowani do szpitala. Śledczy ustalają, jakie były przyczyny pożaru.

Sierż. sztab. Marek Wołkowicz kolejny raz wykazał się odwagą i profesjonalizmem. W 2013 roku otrzymał medal za dzielność. Wyróżnienie osobiście wręczył mu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, za uratowanie życia mieszkańcowi Namysłowa, którego wyniósł z płonącego budynku.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony