Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Sochaczewa zabezpieczyli ponad kilogram marihuany

Data publikacji 04.11.2019

Kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu żyrardowskiego za uprawę konopi innych niż włókniste i zbieranie ich kwiatostanu, z których wytworzył znaczną ilości marihuany. Kryminalni z Sochaczewa zabezpieczyli w jego domu ponad kilogram suszu. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez skierniewicką jednostkę policji, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo narkotykowe.

Sochaczewscy policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego posiada znaczną ilość środków odurzających. Do realizacji sprawy doszło w ubiegłym tygodniu. Po wejściu do domu kompletnie zaskoczonego mężczyzny policjanci zauważyli wiszące kwiatostany konopi, które mężczyzna suszył za pomocą farelki. Podczas przeszukania jego domu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram suszu. Z ustaleń wynika, że 32-latek zasadził konopie, pielęgnował je, a następnie zbierał ich kwiatostan, z którego wytworzył znaczną ilość marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany przez skierniewicką Policję, ponieważ ma odbycia karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo narkotykowe.

Dzień później został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste mogącej dostarczyć znacznej ilości marihuany, zrywania kwiatostanu oraz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony