Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces Lidii - znowu wywęszyła narkotyki

Data publikacji 04.11.2019

Kolejny raz, kiedy jej niezawodny węch doprowadził policjantów do narkotyków. Lidia to prawdziwa gwiazda wśród policyjnych czworonogów. Ostatnio pomogła grajewskim kryminalnym ujawnić ponad 800 gramów marihuany. Do sprawy został zatrzymany 32-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kolejna skuteczna akcja grajewskich policjantów oraz owczarka belgijskiego w ujawnieniu znacznej ilości narkotyków. Tym razem Lidia doprowadziła kryminalnych na posesję, na terenie której znajdowało się ogółem ponad 800 gramów ziela konopi indyjskiej. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana. Z policyjnych ustaleń wynikało, że konopie pochodziły z plantacji znajdującej się na terenie powiatu grajewskiego. Po ścięciu zostały przewiezione do powiatu ełckiego. Jeszcze tego samego dnia, niezawodny węch Lidii doprowadził grajewskich mundurowych na  posesję, gdzie ukryto ścięte konopie.

Do sprawy został zatrzymany 32-latek. W środę mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Białymstoku / kp)

 

Powrót na górę strony