Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci włączyli się w akcję pomocy dla niedosłyszącego chłopca

Data publikacji 05.11.2019

Świat ciszy jest pełen lęku... Pomóż Piotrusiowi odzyskać słuch! Od takich słów zaczyna się apel umieszczony na portalu siepomaga.pl skierowany z prośbą o pomoc dla dwuletniego niesłyszącego Piotrusia z Wyszkowa. Na apel rodziców nie pozostali obojętni wyszkowscy policjanci, którzy włączyli się w akcję.

Każdy kolejny dzień, w którym Piotruś nie jest w stanie się w pełni rozwijać, jest krokiem w tył. Dzisiaj przed nami kolejna przeszkoda – ta finansowa. Zamierzamy walczyć tak samo, jak za pierwszym razem. Problem w tym, że sami nie damy już sobie rady... Stajemy przed Wami jako rodzice, którzy walczą o to, by życie ich dziecka pozbawione było barier. Wierzymy, że kiedyś, kiedy będzie już mógł mówić, sam podziękuje Wam za okazaną pomoc. Prosimy, pomóżcie nam zawalczyć o przyszłość naszego dziecka. Tylko dzięki Waszej pomocy Piotruś będzie mógł normalnie usłyszeć świat… - rodzice.

Słowa skierowane przez rodziców na portalu siepomaga.pl z prośbą o pomoc dla ich syna dotknęły serca wielu mieszkańców powiatu wyszkowskiego, w tym również wyszkowskich policjantów.

Mł. asp. Daniel Tryc najpierw wpadł na pomysł, aby w szkole gdzie uczą się jego dzieci podczas wspólnej akcji pieczenia gofrów przez uczniów i rodziców zorganizować zbiórkę dla małego Piotrusia. Pomysł poparła społeczność szkolna. Następnie policjant nawiązał kontakt z inną szkołą, gdzie za zgodą dyrekcji wspólnie z kolegą z wydziału, st. post. Hubertem Prusinowskim i strażakiem z OSP w Kamieńczyku panem Markiem Kamińskim zorganizowali ważną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący są do tego świetnie przygotowani, bo wszyscy posiadają kurs kwalifikowanego ratownika.

Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli podczas tych dwóch akcji zainicjowanych przez policjantów udało się zebrać kwotę ponad 850 złotych. Małemu Piotrusiowi życzymy dużo zdrówka i mocno trzymamy kciuki !!!

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony