Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy uprowadzenia i rozboju w rękach wielickich kryminalnych

Data publikacji 05.11.2019

Pod koniec października  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że we wrześniu  na terenie powiatu wielickiego, doszło do uprowadzenia młodego mężczyzny.

Sprawcy siłą wepchnęli pokrzywdzonego do bagażnika samochodu,  a następnie wywieźli w zalesiony teren powiatu wielickiego. Pokrzywdzonego przywiązano do drzewa. Mężczyzna był bity i kopany przez sprawców po całym ciele, zadawano mu rany nożem, przypalano kończyny papierosem, grożono pozbawieniem życia. Następnie sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon i przewieźli w rejon jego posesji żądając aby ten przyniósł im pieniądze. Ten jednak ukrył się przed napastnikami a ci odjechali.

W sprawie wszczęto dochodzenie. W jego toku kryminalni wytypowali i zatrzymali kilka dni temu sprawców uprowadzenia. Są to 32- oraz 23-latek z  powiatu wielickiego, bardzo dobrze znani   policjantom. W trakcie przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon.

Na wniosek prokuratury, 30 października 2019 roku, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo podejrzanym  grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony