Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg przez dwa powiaty

Data publikacji 05.11.2019

Szereg kłopotów sprowadził na siebie 25-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna po popełnieniu wykroczenia, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał w kierunku Starachowic przed ścigającym go radiowozem. Jego brawura dobiegła końca, gdy stoczył się ze skarpy. Funkcjonariusze nie zatrzymali mu jednak prawa jazdy… bo go w ogóle nie posiadał. Ponadto uciekinier znajdował się pod wpływem środków odurzających i okazało się, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi.

Wczoraj tuż przed godziną 16.00 stróże prawa ze skarżyskiej drogówki, którzy patrolowali ulice powiatu  nieoznakowanym radiowozem,  przystąpili do kontroli drogowej sprawcy wykroczenia. Mężczyzna nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przekroczył dozwoloną prędkość. 25-latek postanowił jednak, iż nie podda się kontroli i nie reagując na sygnały świetlne oraz dźwiękowe zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg, który swój początek miał w miejscowości Mostki a zakończył się w Starachowicach. Podczas trasy ucieczki młody pirat drogowy spowodował kilka kolizji i szereg innych wykroczeń. Kończąc ucieczkę  mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i wykonując manewr skrętu stoczył się ze skarpy na jednym ze starachowickich skrzyżowań. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które kierującego wraz z towarzyszącą mu młodą kobietą przewiozło do miejscowego szpitala. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany dwoma listami gończymi do ponad półtorarocznej odsiadki za wcześniejsze przewinienia. Zapewne jego brawura i bezwzględnie nieodpowiedzialne zachowanie spowodowane było faktem, iż jak wykazały badania znajdował się po zażyciu środków odurzających.  

Za niezatrzymanie się do policyjnej  kontroli ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto poszukiwany kierujący będzie musiał ponieść odpowiedzialność za wszystkie wykroczenia, które popełnił, co bez wątpienia będzie słono kosztować. Tak więc, przez swoją głupotę i nieodpowiedzialne zachowanie o prawie jazdy raczej na dłuższy czas będzie mógł zapomnieć.

(KWP w Kielcach/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.32 MB)

Powrót na górę strony