Pamiętamy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Pamiętamy

Data publikacji 09.11.2020

Nasi Koledzy starszy posterunkowy Jarosław Norberczyk i st. posterunkowy Maciej Brzeziński zginęli na służbie 19 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

STARSZY POSTERUNKOWY NORBERCZYK JAROSŁAWSTARSZY POSTERUNKOWY NORBERCZYK JAROSŁAW
ur. 1974 r. - zm. 2001 r.
Policjant Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

Służbę w Policji pełnił od 20 sierpnia 1996 r. na stanowisku aplikanta kompanii prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Odbywał przeszkolenie w Ośrodku Szkolenia Policji we Wrocławiu, po czym został mianowany 1 listopada 2000 r. na stanowisko policjanta ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Zginął tragicznie 9 listopada 2001 r., pełniąc obowiązki służbowe w patrolu zmotoryzowanym, w trakcie pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli.

Wielokrotnie wyróżniany nagrodami.
 

STARSZY POSTERUNKOWY BRZEZIŃSKI MACIEJSTARSZY POSTERUNKOWY BRZEZIŃSKI MACIEJ
ur. 1977 r. - zm. 2001 r.
Aplikant Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

Służbę w Policji rozpoczął od 20 sierpnia 1998 r. na stanowisku aplikanta plutonu prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego w Ośrodku Szkolenia Policji we Wrocławiu w 2000 r. podjął służbę na stanowisku aplikanta ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

9 listopada 2001 r. w czasie pełnienia służby w patrolu zmotoryzowanym - podczas pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli, doszło do wypadku drogowego.

St. posterunkowy Maciej Brzeziński w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Wielokrotnie wyróżniany nagrodami.

(KGP/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja