Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowa akcja służb – zebrano 22,5 litra krwi

Służby znowu razem w akcji. Tym razem cel był wyjątkowo szczytny. Funkcjonariusze i pracownicy CBŚP, SOP i CBA zorganizowali zbiórkę krwi, do której dołączyli przedstawiciele MSWiA, KGP, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Zbiórka, tego najcenniejszego daru została przeprowadzona w ramach obchodów zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki wspólnej akcji służb udało się zebrać 22,5 litra krwi.

Dzisiejsze honorowe oddawanie krwi odbyło się przy ul. Podchorążych 38 w Warszawie, tj. na placu przy głównych siedzibach Służby Ochrony Państwa i Centralnego Biura Śledczego Policji. W tym szczytnym przedsięwzięciu udział wzięli także funkcjonariusze i pracownicy Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Akcja została zorganizowana przez funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych, dla uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

Chętnych do podzielenia się tym cennym darem, jak zawsze nie brakowało. Pierwsi uczestnicy zbierali się na parkingu jeszcze przed przyjazdem ambulansu. Osób do oddania krwi zgłosiło się znacznie więcej, ale w efekcie od 49 osób pobrano 22,5 litry krwi.

Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej akcji bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Zespołu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, którzy kolejny już raz przeprowadzili zbiórkę krwi z wykorzystaniem ambulansu przystosowanego do jej poboru. Dzięki temu bardzo sprawnie przeprowadzono akcję i co należy podkreślić w bardzo miłej atmosferze.

Osoby, które nie zdążyły, bądź nie mogły wczoraj oddać tego cennego daru zapraszamy w piątek do Komendy Stołecznej Policji, gdzie na parkingu przy Pałacu Mostowskich zajedzie „krwiobus” (Akcja Honorowego Oddawania Krwi - 8 listopada).

(CBŚP / kp)

  • komendant CBŚP w krwiobusie przed oddaniem krwi
  • krwiobus
  • komendant CBŚP podczas oddawania krwi
  • kobieta podczas oddawania krwi
Powrót na górę strony