Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 06.11.2019

Czujnością i zaangażowaniem wykazali się dwaj konstantynowscy policjanci, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali 43-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna ma zasądzoną karę 1 roku pozbawienia wolności za czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do jakiej doszło kilka miesięcy wcześniej na terenie Konstantynowa Łódzkiego.

Wczoraj, 5 listopada przed południem, dwaj policjanci konstantynowskiego komisariatu w czasie wolnym od służby idąc na siłownię, zauważyli na parkingu miejscowej galerii znanego im mężczyznę, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Czujni policjanci o swoich spostrzeżeniach zawiadomili dyżurnego, poprosili o wsparcie i przystąpili do zatrzymania 43-latka.

Mężczyzna wyrokiem Sądu Rejonowego w Pabianicach powinien odbywać karę 1 roku pozbawienia wolności za czynną napaść na policjanta z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do jakiej doszło kilka miesięcy wcześniej na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Podczas awantury rodzinnej 43-latek ugodził nożem jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Skazany nie stawił się jednak w Zakładzie Karnym, lecz ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości, nocując u różnych znajomych. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratami.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony