Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczenie prędkości uwiecznił wideorejestrator. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 06.11.2019

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci ze złotoryjskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 100 km/h w związku z czym stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci ze Złotoryi każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy. Zatrzymują między innymi takich kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze oraz jednocześnie narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Przykładem takiego zachowania jest 44-letni kierujący samochodem osobowym, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Pielgrzymka. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że auto pędziło przez miejscowość ponad 100 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo policjanci nałożyli na 44-latka mandat a jego konto powiększyło się również o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.09 MB)

Powrót na górę strony