Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 3200 porcji narkotyków w mieszkaniu

Data publikacji 06.11.2019

Uporczywe pukanie do drzwi obudziło młodego mężczyznę z Polkowic. Nie był to dla niego jednak miły początek dnia. Osobami, które chciały z nim rozmawiać, byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Policjanci na podstawie wcześniejszych działań operacyjnych ustalili, że polkowiczanin może posiadać znaczne ilości narkotyków, a kiedy już je znaleźli, zatrzymany mężczyzna próbował ich przekupić w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Polkowic od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą wprowadzania i sprzedaży środków odurzających. Na podstawie działań operacyjnych i zebranych dowodów policjanci zatrzymali 26-letniego polkowiczanina, który jak się okazało posiadał znaczne ilości zabronionych substancji.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w mieszkaniu zatrzymanego 718 porcji handlowych amfetaminy, 550 porcji metamfetaminy, blisko 2 tysiące działek marihuany oraz wagę elektroniczną i kruszarkę do porcjowania narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Jeszcze w trakcie prowadzenia działań przez funkcjonariuszy 26-latek dopuścił się kolejnego czynu zabronionego, gdy próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od policyjnych czynności.

Sąd Rejonowy w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, ale 26-latkowi grozi aż 15 lat pobytu w zakładzie karnym, ponieważ czynów, o które jest podejrzany dopuścił się w warunkach tzw. "recydywy".

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony